Książęca Wieża w Siedlęcinie. Urocze miejsce idealne na rodzinny piknik!

Obiekt znajduje się w niedalekiej odległości od Jeleniej Góry. Położony dokładnie pośrodku wsi Siedlęcin, zaprasza do zwiedzania i korzystania z wielu atrakcji. Pobliski most na Bobrze dodaje temu miejscu uroku i niezapomnianej, wręcz magicznej atmosfery. To świetnie miejsce na niedzielny spacer albo też piknik z przyjaciółmi i rodziną!

Historia Wieży Książęcej

Tę gotycką wieżę zaczęto budować w 1313 roku z polecenia Henryka I, księcia jaworskiego. W swojej pierwotnej wersji miała aż cztery piętra. Dwa dolne były przeznaczone na pomieszczenia gospodarcze, a trzecia i czwarta była dedykowana mieszkającym tam właścicielom. Wchodząc dzisiaj do tego budynku, widzimy w sali na trzeciej kondygnacji cykl malowideł wykonanych w technice al secco. Te unikalne freski to ewenement na skalę światową.

Zobacz również: Zadbaj o relacje i codzienne rytuały. To ważne dla ciebie!

Największe atrakcje

Freski pokazują sceny z życia dworzan oraz rycerzy. Turyści mogą również zobaczyć malowane tarcze herbowe z rodziny von Redern i von Zedlitz, datowane na lata 1369 – 1370. Po zmianach właścicieli i wielkim pożarze z 1575 roku., wieża została odbudowana a przez następne lata, przebudowana. Dobudowano min oficynę i wymieniono większość stropów. W przeciągu następnych lat przeprowadzono szereg prac naprawczych, dzięki którym możemy podziwiać to miejsce po dzisiejszy dzień.

Dzisiaj w Wieży Książęcej w Siedlęcinie znajduje się Muzeum, otwarte w godzinach od 10 do 18. Warto również na bieżąco sprawdzać stronę obiektu, bo często organizowane są tam imprezy tematyczne, edukacyjne i historyczne. Można tam również trafić na koncerty oraz czasowe wystawy tematyczne.