Karkonosze z małymi dziećmi. Atrakcje turystyczne dla mniejszych dzieci w Karkonoszach!

Każdy, kto chociaż raz wybrał się na wakacje z małymi dziećmi, wie, że kilkulatki potrafią skutecznie zniechęcić do długich wędrówek czy zwiedzania muzeów. Jednak z drugiej strony, swoją ciekawością świata, pozwalają nam zobaczyć go na nowo. Z ich dziecięcej perspektywy. Poniżej Atrakcje turystyczne dla mniejszych dzieci w Karkonoszach!

Atrakcje turystyczne dla mniejszych dzieci w Karkonoszach są stworzone pod ich wiek oraz zainteresowania. Przygotuj się więc na podróż w czasy dzieciństwa – do baśniowej krainy!

Bajkowe atrakcje w Karkonoszach

Na początek propozycja dla odważnych maluchów: będąc w Karpaczu, obowiązkowo trzeba sobie zrobić zdjęcie z Duchem Gór. Wiele lat temu w jednym z wykopalisk odnaleziono stary kostur, który ponoć należał do władcy tych ziem- Ducha Gór. Wato wybrać się do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, aby usłyszeć całą ciekawą historię.

Jeżeli historia o Duchu Gór to za mało, koniecznie zobaczcie z dziećmi Park Bajek. Jest to atrakcja turystyczna w Karkonoszach dla mniejszych dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Spacerując alejkami, mamy możliwość wysłuchania i zobaczenia w teatrzyku kukiełkowym wielu znanych bajek. Takie miejsca to również rozbudowany plac zabaw z trampolinami, karuzelami oraz konikami.

Warto również podejść na wystawę klocków Lego. Każdy maluch zapewne bawi się już Lego Duplo, a może nawet i mniejszymi Lego. Tu zobaczą nie tylko swoje ulubione figurki w nowym otoczeniu. Kombinacja światła, ruchomych, misternie zrobionych konstrukcji oraz dźwięku sprawia, że nie można oderwać od tego oczu. I to jest świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych turystów!

Atrakcje w Karkonoszach dla mniejszych dzieci — pokażmy okolicę!

Dzieci bardzo lubią, gdy coś się dzieje i to w sposób spektakularny. Warto więc z kilkulatkami wybrać się na Dziki Wodospad, znajdujący się obok hotelu „Biały Jar”. Wodospad ten jest położony na rzece Łomnicy, jednak spotykają się tu spiętrzenia wielu strumyków górskich. Szum wodospadu jest niezwykle miły dla ucha, a w sezonie można spotkać tu wiele rodzin z dziećmi właśnie. Warto uważać jednak na mokrych kamieniach, bo łatwo się poślizgnąć!

Z kilkulatkami warto również wybrać się do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. To gwarancja dobrej zabawy zarówno dla dzieci jak i dla ich opiekunów. W parku można podziwiać wszystkie perełki architektury, jakie możemy zobaczyć w Karkonoszach. I jest na co popatrzeć! Wracając, można jeszcze podjechać do Muzeum Zabawek, które jest prawdziwą podróżą sentymentalną. Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnych kolekcji i zostały ofiarowane miastu. Warto sobie przypomnieć, że kiedyś zabawki były najwyższej jakości i nie psuły się po pierwszym użyciu.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę z kilkulatkiem?

Aby w pełni cieszyć się atrakcjami turystycznymi w Karkonoszach dla mniejszych dzieci, warto do tego dobrze się przygotować. Przede wszystkim będą to przegryzki, które dziecko może swobodnie jeść podczas podróży czy też już zwiedzając. Nie można zapominać o wodzie lub innym ulubionym napoju. Dobrze sprawdzi się również w przypadku mniejszych dzieci wózek. Nie zapominaj również o swoich potrzebach i weź ze sobą ulubioną przekąskę.

Zobacz również: Podróż samochodem z dzieckiem. Jak się przygotować?

Niezwykle istotne jest również odpowiednie nastawienie – wyznacz jedno miejsce do którego pojedziecie, a gdy maluch i opiekunowie będą mieć jeszcze siłę, to pojedziecie w kolejne. Pozwól również dziecku nacieszyć się jednym miejscem i przyzwyczaj do faktu, że nawet najpiękniejsze atrakcje bledną przy placu zabaw. Z huśtawką i ścianką wspinaczkową w tym wieku jeszcze nikt nie wygrał. Nastaw się więc na wspólne spędzanie czasu, gdzie zwiedzanie to tylko dodatek.