Jak przygotować się do wyjazdu w góry z dziećmi? Oto kilka złotych rad!

W końcu nastał ten upragniony czas i możecie wyjechać na upragnione wakacje z dziećmi. Wbrew pozorom, nie musi to być czas spędzany na pouczaniu, pilnowaniu i marudzeniu. Grunt to odpowiednio się do tego wyjazdu przygotować. W górach z małymi dziećmi również może być fajnie!

Zadbaj o lokalizację

Wyjeżdżając na urlop z dziećmi, musisz zadbać w pierwszej kolejności o ich potrzeby. Jeżeli szukasz dobrej miejscówki, wybieraj takie, które mają chociażby plac zabaw dostosowany do wieku dzieci. Jeśli to hotel, często organizowane są kluby malucha, gdzie personel opiekuje się dziećmi. One świetnie się bawią, a opiekunowie mają chwilę wytchnienia.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby aby nie zwariować z dziećmi na urlopie!

Podzielcie się obowiązkami

Wcale nie musi być tak, że musicie ten urlopowy czas spędzać cały czas razem. Podziel się z drugą połówką tak, że jednego dnia to ty zostajesz z dziećmi, a ta druga osoba idzie na szlak. Następnego dnia robicie zamianę. W ten sposób nie tylko odpoczniecie z dzieciakami, ale też sami trochę się zmęczycie.

Codzienna rutyna zostaje w domu

Mając szczególnie małe dzieci, w domu musi panować swego rodzaju dzienna rutyna. Jednak na wakacjach, nawet tych 10-dniowych, ciężko o utrzymanie wszystkich rytuałów. Dlatego zamiast się szarpać i za wszelką cenę próbować je odtworzyć, zdecydowanie lepiej odpuścić i tym samym celebrować chwile.

Odpuść zamiast pouczać

Zanim zaczniesz ganić swoje dzieciaki za małe odstępstwa od normy, spójrz lepiej na siebie. Czy nie jest tak, że podczas wakacji wrzucamy na luz? Dlaczego więc tego nie uczyć naszych dzieci? Porozmawiajcie szczerze i powiedzcie, że po powrocie do domu wracacie do starych nawyków. Jednak na wakacjach, możecie trochę poszaleć!