Codzienne rytuały wzbogacają naszą rzeczywistość. Warto wpisać je na stałe do swojego kalendarza!

Jeżeli dni zlewają ci się w tygodnie a te w miesiące i nie pamiętasz, co się działo przed kilkoma dniami, czas na wprowadzenie codziennych rytuałów. One właśnie sprawiają, że czas staje się niezapomniany. Mimo napiętego grafiku, daj sobie chwilę wytchnienia każdego dnia!

Najważniejsze założenia

Przyjmij, że każdego dnia zrobisz określoną czynność. Może to być spacer, poznawanie nowego miejsca, czas na czytanie z filiżanką herbaty. Jeśli wpiszesz to w codzienny grafik, zyskasz przestrzeń na kontakt ze sobą samym. Na dodatek, z pewnością odkryjesz nowe miejsca, smaki i wielu ciekawych ludzi. Pora ustalić, co zrobić w poszczególne dni tygodnia!

Zobacz również: Kilka powodów aby podczas podróży zjechać z autostrady i pojechać zapomnianymi drogami. To początek świetnej przygody!

Rytuały na 7 dni

Poniedziałki z reguły są dla nas ciężkim czasem powrotu do codzienności po weekendowych wojażach. Zacznij wiec tydzień na spokojnie, kontaktując się z przyrodą. Wpisz sobie więc obowiązkowy, chociażby piętnastominutowy spacer w lesie czy parku. We wtorek koniecznie zrób coś, co odkładałeś zawsze na później. To dobry moment na przełamanie utartych schematów i konwenansów. Środa niech będzie czasem na kawę z przyjaciółmi. Jeżeli nie macie czasu się spotkać, to zadzwońcie do siebie albo chociaż umówcie się on-line.

Czwartek najlepiej rozpocząć poranną gimnastyką. Jeżeli bieganie dla ciebie to za dużo, postaw na energiczny spacer z kijkami albo sesję jogi. Postaw tu na intuicję, ona podpowie ci, co będzie najlepsze. Na początek weekendu daj sobie luz. Ubierz się do pracy niekonwencjonalnie, a zamawiając jedzenie, wybierz coś, czego jeszcze nie próbowałeś. Sobota niech będzie poświęcona uporządkowaniu zalegających spraw a niedziela – słodkiemu lenistwu!