Uważności można się nauczyć. Zobacz, jak to zrobić!

Bez względu na to, czy jesteś na wakacjach czy też w zwykłej prozie życia, uważność pomaga. Dostrzegasz i czujesz więcej, a tym samym potrafisz pewne rzeczy przewidzieć. Zareagujesz więc w sposób bardziej przemyślany. Kolejna wartość dodana to fakt, że zyskujesz spokój wewnętrzny. Jak więc opanować techniki mindfulness?

Polub medytację

Zatrzymanie się na chwilę w codzienności to coś, co praktykowane codziennie, cudownie wpłynie na twoje zdrowie i kondycję psychiczną. Może to być nawet 10 minut każdego dnia – rano lub wieczorem. Pomoże ci to skutecznie się wyciszyć. I skupić na tym co tu i teraz.

Przestań walczyć

Codzienność daje nam w kość i stawia przed sytuacjami których wolelibyśmy uniknąć. Dlatego też tak dobrze wchodzi nam w nawyk zamartwianie się i przewidywanie najgorszego. Spróbuj jednak inaczej – na spokojnie. Pomyśl o tym co jest głównym problemem a potem zdefiniuj, czy możesz coś z tym zrobić. Jeżeli tak, działaj, nawet małymi krokami. Gdy nie, odpuść. Zobaczysz, jaka ulga zagości w twoim sercu!

Wrzuć na luz

Nie jest łatwo, ja wiem, jednak w ciągu dnia wsłuchaj się w swoje ciało. Ono daje ci wyraźne sygnały, że coś jest nie tak. Tylko my nie zawsze chcemy je usłyszeć. Dlatego też, przy najbliższej okazji, oderwij się od obowiązków i chociaż na chwilę poczuj. Miękki fotel, na którym stoisz, ciepło z filiżanki kawy, którą trzymasz. Dobrym pomysłem jest również zrelaksowanie się. I nie musisz na to wydawać milionów!

Zobacz również: Relaks nie musi oznaczać czegoś drogiego. Oto sprawdzone sposoby!

Wdzięczność każdego dnia

To zadziwiające, jak wszystko co dobre w naszym życiu przyjmujemy jako pewnik. Dopiero gdy dzieje się coś złego, zaczynamy mocniej reagować. Prowadź więc dziennik wdzięczności, a jeżeli nie chcesz pisać, to przynajmniej w myślach spróbuj przed snem wymienić 3 rzeczy za które czujesz wdzięczność. Mogą to być zwykłe prozaiczne rzeczy, albo też te wielkie i ważne. Wdzięczność to uczucie, które zwróci twoją świadomość w kierunku teraźniejszości.